Anish Kapoor ve Ai Weiwei mülteciler için yürüyor

Anish Kapoor ve Ai Weiwei mülteciler için yürüyor

Hint asıllı İngiliz sanatçı Anish Kapoor ve Çinli muhalif sanatçı Ai Weiwei, mülteci krizine yönelik farkındalığı artırmak için İnstagram hesaplarından duyurdukları yürüyüşe bu sabah başladı. Londra sokaklarında mülteciler için yürüyen sanatçılar, halkı da yürüyüşlerine katılmaya davet ediyor.  

multeciler2Ai Weiwei ve Anish Kapoor sayısı 60 milyonu aşan sığınmacıların haklarına dikkat çekmek için planladıkları yürüyüşlerine başladı. Sanatçılar, Royal Sanat Akademisi’nden Stratford’a kadar 12 km yürüyecek. Her iki sanatçı da sırtlarında, dünya çapındaki 60 milyon mültecinin ihtiyaçlarını temsil eden birer battaniye taşıyarak yürüyüşlerini sürdürüyor.

Anish Kapoor ile selfisini Instagram hesabından yayınlayan Ai Weiwei, fotoğrafın altında yürüyüşlerini şu sözlerle duyurmuştu: “Anish ve ben el ele verip Londra’nın dışına doğru yürüyeceğiz. İkimiz de birer battaniye taşıyacağız. Bu battaniye, ona ihtiyaç duyan 60 milyon mülteciyi temsil ediyor. Bizimle gelmek isteyenleri birer battaniye alıp katılmaya davet ediyoruz. Eylemimizi dünya çapındaki farklı şehirlerde önümüzdeki aylarda da sürdüreceğiz”

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal