Andy Serkis’ten sağlık kurumları için Orta Dünya’da 12 saatlik maraton

Andy Serkis’ten sağlık kurumları için Orta Dünya’da 12 saatlik maraton

Yüzüklerin Efendisi filminde Gollum karakterini canlandıran İngiliz oyuncu Andy Serkis, koronavirüs salgınıyla mücadeleye katkı sağlamaya yönelik yardım toplanması için “Hobbit” kitabını baştan sona canlı okuyacak.

AA‘dan aktarılan haberlere göre, “Yüzüklerin Efendisi” filminde Gollum karakterini canlandıran İngiliz oyuncu Andy Serkis, salgın için yardım toplanması için etkinliğe imza atacak.

Serkis’in Alman asıllı İngiliz yazar J. R. R. Tolkien’in 1937 tarihli kitabı “Hobbit”i ara vermeden baştan sona canlı okumasından elde edilecek gelir, NHS Charities Together ve Best Beginnings vakıfları arasında paylaşılacak.

Yaklaşık 12 saat sürmesi beklenen yayının detaylarına, Serkis’in “Hobbitathon Covid-19 Go Fund Me Page” sayfasından erişilecek.

8 Mayıs Cuma (yarın) Türkiye saatiyle 12.00’de başlayacak yayınla 100 bin pounddan fazla yardım toplanması hedefleniyor.

Serkis, yaptığı açıklamada, “Sokağa çıkma yasağında birçoğumuz tecrit halinde mücadele veriyoruz. Bu zor zamanlarda, sizi bugüne kadar yazılmış en muhteşem fantastik maceralardan birine götürmek istiyorum. Şu anda en çok yardıma ihtiyaç duyanlar için olağanüstü işler yapan iki harika vakfa yardım toplamak amacıyla Orta Dünya’da oturarak geçecek 12 saatlik maraton” ifadesini kullandı.

İlk olarak “Yüzüklerin Efendisi” (Lord of the Rings) serisinde Gollum’a hayat veren Andy Serkis, daha sonra da “Maymunlar Cehennemi” (Planet of the Apes) üçlemesinde Caesar karakterini canlandırdı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal