Amerika’daki sinema salonlarının açılış tarihi ertelendi

Amerika’daki sinema salonlarının açılış tarihi ertelendi

Dünyanın en büyük sinema salonu zinciri olan AMC Theatres, “Tenet” ve “Mulan”ın gösterim tarihinin ertelenmesinin ardından Amerika’daki salonlarının açılacağı tarihi 15 Temmuz’dan 30 Temmuz’a çekti.

FilmLoverss’ın Collider’dan aktardığı habere göre, koronavirüs salgını tam olarak kontrol altına alınamamış olsa da, vaka sayılarının düşmeye başlamasıyla birlikte normale dönüş için ilk adımlar atılmaya başlandı. Bu bağlamda mart ayında kapatılan sinema salonlarının yeniden açılması için de pek çok ülkede yeşil ışık yakıldı. Türkiye’de de sinema salonlarının 1 Temmuz’dan itibaren yeniden faaliyetlerine devam etmesine izin verildi.

Ancak salgının tam anlamıyla kontrol altına alınamamış olması, özellikle ABD gibi vaka sayılarının epey yüksek olduğu ülkelerde sinema salonlarının yeniden açılmasını güçleştiriyor. Kısa süre öncesine kadar Amerika’nın dört bir yanında sinema salonlarının temmuz ayı başında açılması planlanıyordu. “Tenet” ve “Mulan” gibi merakla beklenen iki film, temmuz ayında gösterime girecek ve izleyicileri yeniden salonlara çekecekti. Ancak işler planlandığı gibi gitmedi. New York Valisi Andrew Cuomo’nun artan vaka sayıları nedeniyle New York’taki sinema salonlarının açılışını ileri bir tarihe çekmesi, “Tenet” ve “Mulan”ın ertelenmesine neden oldu. Sinema salonlarını yeniden canlandıracak filmler olarak görülen “Tenet” ve “Mulan”ın ertelenmesi, sinema salonlarının planlarını da alt üst etti.

“Tenet”

Hem Amerika’nın hem de dünyanın en büyük sinema salonu zinciri olan AMC Theatres, Amerika’daki salonlarının yeniden açılacağı tarihi 15 Temmuz’dan 30 Temmuz’a çekti. Ancak bu noktada bu tarihe de şüpheyle yaklaşmakta fayda var. “Tenet” ve “Mulan”ın bir kez daha ertelendiği bir senaryoda, AMC Theatres gibi sinema salonu zincirleri de salonlarını açacakları tarihi ileriye çekmeye devam edebilir.

Salgının Amerika’daki seyrine bağlı olarak sinema salonlarının kapalı kalması ve bu yüzden “Tenet” gibi heyecanla beklenen filmlerin ertelenmesi, sadece Amerika’da değil, tüm dünyada sinema salonlarını etkiliyor. Sadece Amerika’da değil, dünyanın dört bir yanında sinema salonu işletmecileri “Tenet” ve “Mulan”ın izleyicileri salonlara geri çekeceğini umuyor. Bu filmler ertelenmeye devam ettikçe, izleyicinin salonlara dönmesi de gecikecek.

An itibarıyla “Tenet”ın 12 Ağustos’ta, “Mulan”ın ise 21 Ağustos’ta gösterime girmesi planlanıyor. Mulan’ın Türkiye gösterim tarihi hâlâ 24 Temmuz olarak görünse de bu tarihin de yakında güncelleneceği tahmin ediliyor. Bu filmlerin belirlenen bu son tarihlerde gösterime girip girmeyeceği ise merak konusu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal