AKP’li belediye saat kulesini ‘Rumların çan kulesine benziyor’ diye yıktı

AKP’li belediye saat kulesini ‘Rumların çan kulesine benziyor’ diye yıktı

AKP’li Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, eski Belediye Başkanı Kerim Aksu döneminde inşa edilen ve tartışmalara yol açan saat kulesi hakkında çıkan yıkım kararının bu sabah uygulandığını açıkladı.

İHA’dan aktarılan haberlere göre, bu konuda özellikle sokaktaki vatandaşlardan gelen tepkileri dikkate aldıklarını iddia eden Şenlikoğlu, “Çan kulesi şanlı tarihimizi asla temsil etmiyor” diyerek Trabzon Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü’nce de yıkım kararı bulunduğunu ve kararın uygulandığını söyledi.

Kulenin yıkılması için seçim öncesi ve sonrası ciddi anlamda tepkiler aldığını ifade eden Şenlikoğlu, “Rumlara ait eski çan kulesinden esinlenerek sözüm ona saat kulesi adı altında inşa edilen kulenin yıkılması için, gerek seçim öncesi gerek göreve geldikten sonra vatandaşlarımızdan çok ciddi manada tepkiler aldık. Bu konuda hemşehrilerimizin düşüncelerini dikkate alıyoruz. Çan kulesinin yıkımıyla yerine ilimize ve Giresunlu’muza yakışır düzenleme ve çalışmayı en kısa zamanda yapacağız” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal