Ahmet Hakan, Barış Atay’ı hedef gösterdi; sosyal medyadan yanıt geldi

Ahmet Hakan, Barış Atay’ı hedef gösterdi; sosyal medyadan yanıt geldi

Hürriyet Yazarı Ahmet Hakan, eski Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in “özür” mesajına tepki gösteren oyuncu Barış Atay’ın hedef gösterdi. Hakan, Barış Atay’ın “Haddinin bildirilmesi gerektiğini” savundu.

İYİ Parti Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener ve CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye çağrı yapan Ahmet Hakan, bugün “Lütfen bu adama haddini bildiriniz” başlığıyla yayımlanan yazısında şu ifadeleri kullandı: “Sayın Muharrem İnce! Sayın Meral Akşener! Lütfen bu adama haddini bildiriniz! Sakın bana… ‘Yahu bu adamın ne kıymeti var ki? Ne diye bu adamın sözlerini önümüze getiriyorsun ki? Bu adamı mı muhatap alacağız ki’ falan demeyin. Şunu unutmayın: Bu adam, bir zihniyeti temsil ediyor! Bu zamana kadar yakındığımız ne varsa, illallah ettiğimiz ne varsa, “bitsin” dediğimiz ne varsa… Rövanş peşinde koşanların, kavga isteyenlerin, huzursuzluk ve kargaşa rüyaları görenlerin bir temsilcisi! Adamın şahıs olarak hiçbir önemi tabii ki yok. Ama onun şahsında bu ilkel zihniyete haddini bildirmek şart!”

Batış Atay yalnız değildir

Ahmet Hakan’ın yazısına soyla medya kullanıcılarından yanıt geldi. Kullanıcılar #BarışAtayYalnızDeğildir etiketiyle Ahmey Hakan’a tepki gösterdi:

Ne olmuştu?

Başbakanlık eski Müşaviri Yusuf Yerkel, Soma’da 301 madencinin hayatını kaybettiği katliam sonrası madenci Erdal Kocabıyık’ı tekmelemiş, 4 yıl sonra ise kamuoyuna özür açıklaması yapmıştı. Yerkel, “Olaydan sonra bizzat Erdal Kocabıyık’ı arayıp kendisinden özür diledim ve helallik istedim. O da hakkını helal etti” ifadelerini kullanmıştı.

Oyuncu Barış Atay ise Twitter’dan Yerkel’e tepki göstererek “Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz. O gün geldiğinde; affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız! Yok öyle ‘torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz’ falan. Her şey yeni başlıyor. Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz” demişti.

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

1 Yorum