Adèle Haenel’in cinsel tacizle suçladığı yönetmen Christophe Ruggia gözaltına alındı

Adèle Haenel’in cinsel tacizle suçladığı yönetmen Christophe Ruggia gözaltına alındı

Bu yıl “Portrait of a Lady on Fire” ile adından söz ettiren Adèle Haenel’in 12 yaşındayken kendisini taciz ettiğini açıkladığı Fransız yönetmen Christophe Ruggia, dün Paris’te gözaltına alındı.

FilmLoverss‘ın The Hollywood Reporter‘dan aktardığına göre, “120 battements par minute”, “Les combattants”, “En liberté!” gibi filmlerle tanınan, geçtiğimiz yılsa “Portrait of a Lady on Fire” ile adından övgüyle söz ettiren Fransız oyuncu Adèle Haenel, kasım ayında Christophe Ruggia‘yı cinsel tacizle suçlamış ve 12 yaşındayken rol aldığı “Les diables” filminin yönetmeni olan Ruggia’nın o dönemde kendisini taciz ettiğini ve bu tacizlerin üç yıl boyunca devam ettiğini açıklamıştı.

Michael Jackson’ın çocuk istismarını gözler önüne seren “Leaving Neverland” belgeselini izledikten sonra yıllarca maruz kaldığı bu tacizi açıklamaya karar verdiğini söyleyen Haenel, böylece bu tarz davranışların sürmesine neden olan sessiz kalma sisteminin parçası olmaktan kurtulacağını ifade etmişti. Haenel konuyla ilgili yaptığı ilk açıklamada yaşanan bu olayı mahkemeye taşımayacağını, çünkü yargının bu tarz taciz suçlamalarını görmezden geldiğini ifade etmiş olsa da sonraki günlerde kararını değiştirmiş ve Ruggia’ya karşı resmi suçlamada bulunarak polis soruşturmasının başlamasını sağlamıştı.

Haenel, 12 Kasım’da Ruggia’dan şikâyetçi olmuştu

Haenel’in resmi olarak suçlamada bulunmasının ardından Christophe Ruggia’ya karşı soruşturma başlatan Fransız polisi, dün Ruggia’yı gözaltına aldı. “Yetki sahibi birinin reşit olmayan bir bireyi taciz etmesi” ve cinsel taciz suçlamalarıyla başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ruggia’nın bu soruşturma kapsamında gözaltına alındığı açıklandı.

Bu suçlamalar gündeme geldiği ilk günlerde Haenel’in açıklamalarını yalanlayan ve bu iddiaları kesinlikle reddettiğini söyleyen Ruggia, suçlamaların basında geniş yer bulmasının ardından olaya yaklaşımını değiştirmiş ve davranışlarının 12 yaşındaki biri için yaralayıcı olabileceğini söyleyerek genç oyuncudan özür dilemişti. Bu açıklamasıyla kendisine yöneltilen suçlamaları yalanlama stratejisinden vazgeçen yönetmenin polise verdiği ifadede nasıl bir yol izlediği ise şimdilik bilinmiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal