Adana Altın Koza Film Festivali, cinsiyet eşitliğini hedefleyen 5050×2020 taahhüdünü imzalayacak

Adana Altın Koza Film Festivali, cinsiyet eşitliğini hedefleyen 5050×2020 taahhüdünü imzalayacak

Adana Altın Koza Film Festivali, Filmmor Kadın Kooperatifi tarafından desteklenen, sinema ve televizyon dünyasında bireyler arasında fırsat eşitliği yaratmayı amaçlayan 5050×2020 (2020 yılına kadar %50 eşitlik) taahhüdünü imzalamayı kabul etti.

Kadınların sinema ve medyaya katılımını artırmayı ve üretim alanlarını genişletmeyi, iletişim ve dayanışma güçlerini görünür kılmayı amaçlayan Filmmor Kadın Kooperatifi, sinema sektöründe 2020 yılına kadar cinsiyet eşitliğinin sağlanmasını hedefleyen 5050×2020 kampanyasının Türkiye’de görünür kılınmasını sağlamak için Adana Altın Koza Film Festivali’ne 5050×2020 taahhüdünü imzalama çağrısı yapmıştı.

Adana Altın Koza Film Festivali yönetimi, taahhüdü imzalama çağrısını olumlu bulduklarını duyurdu. Festival direktörü Kadir Beycioğlu, Filmmor’un çağrısını “Festival olarak davetinize uyacağımızı ve en kısa zamanda cinsiyet eşitliği taahhüdünü imzalayacağımızı bildirmek isteriz” diye yanıtladı.

Time’s Up hareketi kapsamında ortaya çıkan 5050by2020 hareketi Cannes, Berlin ve Venedik gibi önemli festivaller tarafından da imzalandı.

 

Kaynak: Altyazı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar