4. Ankara Uluslararası Komedi Festivali 14 Kasım’da başlıyor

4. Ankara Uluslararası Komedi Festivali 14 Kasım’da başlıyor

Gezgin Kültür Sanat’ın yapımcılığında düzenlenen ve Türkiye’nin ilk komedi festivali olan Ankara Uluslararası Komedi Festivali, 14-25 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek.

Festival programı tiyatro oyunları, stand-up gösterileri, çocuk etkinlikleri, müzikaller ve amatör komedyenler için düzenlenen etkinliklerden oluşuyor. Festivalin sanat yönetmenliğini bu sene de mizah yazarı Vedat Özdemiroğlu üstlendi.

Festivalin açılışı 14 Kasım Cuma günü saat 20.00’de doğaçlama tiyatronun önemli figürü Mahşer-i Cümbüş’ün sahnesiyle yapılacak. Festival kapsamında; Haldun Dormen, Vedat Özdemiroğlu, Cem Davran, Alpay Erdem, Zafer Algöz, Sumru Yavrucuk, Can Yılmaz, Candaş Tolga Işık, Celil Nalçakan, Burak Satıbol, Ayhan Taş, Ezo Sunal, Ege Kayacan, Hatunlar Stand-up ve Suzan Kardeş gibi isimlerin etkinlikleri yer alıyor.

Festivalin kapanışı, ünlü tiyatro sanatçısı Haldun Dormen’in hem yazdığı hem de başrolünde yer aldığı yeni oyunu “Küllerin Arasından” ile yapılacak. Oyun, 25 Kasım Pazar akşamı saat: 20.00’de başlayacak.

Festival etkinlikleri Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi, Yılmaz Güney Sahnesi, Route Sahne, 6;45 Kaybedenler Kulübü, Gaga Manjero, Baattin Via ve CEPA AVM’de düzenlenecek.

Etkinlik biletleri Biletix ve Dost Kitabevi şubelerinden temin edilebilir. Daha detaylı bilgi almak için şuraya bakılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal