27 Temmuz 2018’de gösterime giren filmler

27 Temmuz 2018’de gösterime giren filmler

Bu hafta 3’ü yerli olmak üzere 8 yeni film gösterime giriyor.

19 Ocak 2018’de gösterime giren Youtuber Enes Batur’un hikâyesinin anlatıldığı “Enes Batur Hayal mi Geçek mi?” ve 5 Nisan 2018’de gösterime giren BKM yapımı “Güldüy Güldüy Show Çocuk” oyuncularının oynadığı  “Bizim Köyün Şarkısı” filmlerinin de ikinci gösterimleri yapılacak

Aralarında Haryy Potter’ın yapımcılarından çıkan “I Kill Giants (Dev Avcısı)” ve “Sinema benim için Sâlah Birsel’in odasında başladı” açıklamalarını yapan Mehmet Güreli’nin son filmi “Dört Köşeli Üçgen”in de yer aldığı filmler şöyle:

Mission: Impossible (Yansımalar)

Görevimiz Tehlike serisinin 6. filmi olan “Mission: Impossible”da; Berlin’deki görevinin ters gitmesiyle bir anda CIA kara listesine giren Ethan Hunt ve ekibinin zaman karşı yarışı konu ediliyor. Fakat insanlığın başını derde sokan yeni bir sorun çıkınca, herkesin bütün olduğu bir zaman yarışı kaçınılmaz oluyor.

Künye

Yönetmen:Christopher McQuarrie

Oyuncular:Tom Cruise, Henry Cavill, Rebecca Fergunson

Senaryo:Christopher McQuarrie, Bruce Geller

Tür:Aksiyon-Suç

Ülke:ABD

Süre:148 dk.

 

Last Flag Flying (Sıkı Dostlar)

2003 yılında Amerikan Odusu’nda asker olan ve Irak’ta can veren oğlunun ölüm haberini alan eski Vietnam Savaşı askeri Larry Doc’ Shepherd, oğlunun cenazesini almak için Vietnam Savaşı’ndaki eski asker arkadaşlarıyla buluşur. Eşini de yeni kaybeden Larry, rahip olan arkadaşı Richard ve bar sahibi arkadaşı Sal ile tekrar bir araya gelir. Oğlunun cenaze süreci ve arkadaşlarıyla yıllar sonra buluşmanın yarattığı duyguların bir arada eritildiği bu film, bazı gizli gerçekler barındırıyor.

Künye

Yönetmen:Richard Linklater

Oyuncular:Steve Carell, Btyan Cranston, Laurence Fishburne

Senaryo:Richard Linklater, Darryl Ponicsan

Tür:Dram-Komedi

Ülke:ABD

Süre:125 dk.

 

I Kill Giants (Dev Avcısı)

Ailesi tarafından anlaşılmayan, arkadaşlarıyla arası son derece kötü yalnız başına bir çocukluk geçiren 12 yaşındaki Barbara Thorson, kendisine fantastik bir dünya kurar. Norveç Warhammer’ı sürekli oynayan ve burada sürekli devlerle savaşarak onları öldüren Barbara, oyunda olduğu gibi gerçekte de devleri öldürmek ister. Bu takıntılı durum onu ilginç yerlere götürecektir.

Künye

Yönetmen:Anders Walter

Oyuncular:Zoe Saldana, Madison Wolfe, Imogen Poots

Senaryo:Joe Kelly

Tür:Dram-Fantastik-Gerilim

Ülke:ABD

Süre:104 dk.

 

Kabir Azabı

Başarılı bir avukat olan Ozan, kariyerindeki yükselmenin karakterini kötü etkilediğini fark etmez. Artık insanları küçümseyen ve kibirli birine dönüşen Ozan, doğum gününde ilginç şeyler yaşamaya başlar. Sürekli paranormal boyutta şeyler yaşayan Ozan için bu korkunç durumdan çıkmak hiçte kolay değildir.

Künye

Yönetmen:Arkın Aktaç

Oyuncular:Hakan Özgömeç, Özlem Başkaya, Ebru Saçar

Senaryo:Murat Toktamışoğlu

Tür:Korku

Ülke:Türkiye

Süre:93 dk.

 

Yaşar Kemal Efsanesi

Dünya prömiyerini 24. Adana Altın Koza Film Festivali’nde yapan belgesel-film, Modern Türk edebiyatında yer etmiş usta kalem Yaşar Kemal’in doğumundan ölümüne kadarki yaşantısını anlatıyor. Filmde Yaşar Kemal’in gün yüzüne çıkmayan görüntüleri ve ses kayıtları da yer alıyor.

Künye

Yönetmen:Aydın Orak

Seslendiren:Halil Ergün

Senaryo:Aydın Orak

Tür:Belgesel

Ülke:Türkiye

Süre:113 dk.

 

Dipdip: Bir Okyanus Macerası (Deep)

İnsanların dünyayı terk ettiği, her yerin sular altında uçsuz okyanuslarla kaplandığı bir zamanda balık Dipdip, yaşadığı yerin sınırlarını geçmek ve başka denizlere gitmek ister. Büyükbabasının uyarılarına rağmen sınırları geçen Dipdip ve arkadaşları, başlarına bir bela alırlar. Ancak bu durumu düzeltebilecek tek bir balık vardır ve Dipdip onu bulmalıdır.

Künye

Yönetmen:Julio Soto Gurpide

Seslendirenler:Jeff Bennett, Jess Harnell, Phil LaMarr

Senaryo:Julio Soto Gurpide, Stephen Hughes

Tür:Animasyon-Aile-Komedi-Macera

Ülke:ABD, İspanya, Belçika

Süre:92 dk.

 

Madame

Evliliklerine renk katmak için Amerika’dan Paris’e taşınan Anne ve Bob, bir akşam köşklerinde davet verirler. 12 kişinin davetli olduğu davete 13. bir kişi daha dahil olur. Fakat bunun uğursuzluk olduğunu düşünen Anne, evin hizmetçisi Maria’yı 14. konuk yapar. Olduğundan başka biri gibi davranan Maria ve durumu bilmeyen herkes için ilginç şeyler olacaktır.

Künye

Yönetmen:Amanda Sthers

Oyuncular:Rossy de Palma, Harvey Keitel, Toni Collette

Senaryo:Amanda Sthers

Tür:Komedi

Ülke:Fransa

Süre:91 dk.

 

Dört Köşeli Üçgen

Etrafındaki herkesin “gözlemci” olarak bildiği, tütün deposunda bekçi olarak çalışan “gözlemci”, her şeyi tüm detaylarıyla incelemektedir. Bu gözlemleri hayatına uygulamaya çalıştığında ise her şey onun için zorlaşır. Çünkü “gözlemci” olmak her şeyi görmektir ve böylelikle toplumdan soyutlanmaktır.

Künye

Yönetmen:Mehmet Güreli

Oyuncular:Mustafa Dinç, Kaan Çakır, İlyas Özçakır

Senaryo:Görkem Yeltan

Tür:Dram

Ülke:Türkiye

Süre:88 dk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal