21. Kadın Sığınakları ve Da(ya)nışma Merkezleri Kurultayı 3 Kasım’da başlıyor

21. Kadın Sığınakları ve Da(ya)nışma Merkezleri Kurultayı 3 Kasım’da başlıyor

Bu sene yirmi birincisi gerçekleşecek olan Kadın Sığınakları ve Da(ya)nışma Merkezleri Kurultayı, 3-5 Kasım tarihlerinde Bodrum Kadın Dayanışma Derneği’nin ev sahipliğinde düzenlenecek.

Mor Çatı’nın girişimiyle kadın örgütlerinin, belediyelerin ve SHÇEK çalışanlarının katılımıyla 1998 yılından beri düzenlenen kurultay, kadına yönelik şiddetin boyutlarını ele alarak dayanışma sağlamayı ve farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Kadınlar her sene farklı şehirlerde toplanıyor. Bu yılki Bodrum buluşmasında kurultayın gündeminde “Kadına Yönelik Erkek Şiddetiyle Mücadele Yeni Devlet Politikalarının Neresinde?” başlığı irdelenecek. Yapılan ilk buluşma “25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddete Son” günü etkinliği çerçevesinde “Sığınaksız Bir Dünya” talebiyle gerçekleştirilmişti.

21. Kadın Sığınakları ve Da(ya)nışma Merkezleri Kurultayı Sekreteryası, Mor Çatı Kadın Sığınma Vakfı ve Bodrum Kadın Dayanışma Derneği’nin yaptığı açıklamada, katılmak isteyen kadınların 15 Ekim gününe kadar başvuru formlarını iletmeleri istenmişti.

Kurultaya katılmak isteyen fakat bütçesi elvermeyen kadınların bu durumu başvuru formunda belirtmeleri ve Kurultay Sekreteryası’nın değerlendirmesiyle bütçenin karşılanıp karşılanamayacağının haber verileceği belirtilmişti.

Kurultay programı, Kurultay Sekreteryası tarafından duyurulacak.

Kurultay ile iletişime geçmek için: (0252) 316 31 63, Bodrum Kadın Dayanışma Derneği ile iletişime geçmek için: (0212) 292 52 31 numarsı ve bodrumkadindayanisma@gmail adresi kullanılabilir. Mor Çatı Kadın Sığınma Vakfı’na: morcati@morcati.org.tr adresinden ulaşılabilir.

 

Kaynak: JinNews

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal