2018’in IMDb kurucusu Col Needham’a göre ‘en iyi’, IMDb verilerine göre ‘en kötü’ filmleri

2018’in IMDb kurucusu Col Needham’a göre ‘en iyi’, IMDb verilerine göre ‘en kötü’ filmleri

Sinema hakkında kapsamlı bir veritabanı olan IMDb’nin kurucusu ve CEO’su Col Needham, 2018’in en iyi on filmini belirlerken, IMDb üzerinden aldıkları puanlarla derecelendirilen yapımlar üzerinden 2018’in en kötü filmleri açıklandı.

Col Needham’a göre 2018’in en iyi filmi “Wild Rose” (Sevgili Hedefim). Yönetmenliği Tom Harper’ın üstlendiği dram-müzikal türündeki filmin IMDb puanı 7,4.

Listenin ikinci sırasında Steven Spielberg yönetmenliğinde çekilen “Ready Player One” (Başlat) yer alıyor. Bilim kurgu- gerilim türündeki filmin IMDb puanı 7,5.

Needham’ın listesinin üçüncü sırasına yerleşen film ise “Cold War” (Soğuk Savaş). Pawel Pawlikowski’nin imzasını taşıyan dram türündeki filmin IMDb puanı 7,8.

Col Needham’ın listesinin tam hâline buradan ulaşılabilir.

IMDb verilerine göre 2018’in en kötü filmi 37. 978 kişinin oyuyla 4,5 puan alan “Fifty Shades Freed” (Özgürlüğün Elli Tonu). E. L. James’in “Elli Ton” serisinin üçüncü kitabından uyarlanan filmin yönetmenliğini James Foley üstlendi. Serinin ilk filmi olan “Grinin Elli Tonu”nun IMDb puanı 4,1, ikinci filmi olan “Karanlığın Elli Tonu”nun IMDb puanı ise 4,6.

Listenin ikinci sırasında 13. 896 kişinin oyuyla 3,2 puan alan “Slender Man” (Uzun Kâbus) yer alıyor. Gerilim-korku türündeki filmin yönetmeliğini Sylvain White üstlendi.

IMDb verilerine göre 2018’in en kötü üçüncü filmi ise “Show Dogs”. 2.991 kişinin oyuyla 3,6 puan alan aksiyon filminin yönetmen koltuğunda  Raja Gosnell oturuyor.

IMDb verilerine göre 2018’in en kötü filmlerinin tam listesine buradan ulaşılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal